Nauka poprzez zabawę jako najlepszy sposób na wspieranie rozwoju naszych dzieci.

28 października 2022 0 Comments

Klocki Lego Friends ukochane przez dzieci.

Seria klocków Lego Friends w ostatnich latach zyskała ogromną popularność wśród dziewczynek. Zestawy Lego Friends przenoszą dziecko w niezwykły świat przyjaźni i zabawy. Dziewczynki mogą poczuć, że to właśnie one stają się głównymi kreatorkami przygód w małym miasteczku HeartLake City, gdzie mieszka pięć najlepszych przyjaciółek. Stephanie, Mia, Olivia, Andrea i Emma- tak nazywają się główne bohaterki zestawów klocków Lego Friends. Przyjaciółki zawsze trzymają się razem i mogą na siebie liczyć, a dzieci biorące udział w zabawie mogą poczuć, że wcielają się w rolę jednej z pięciu bohaterek i stają się nieodłączną częścią ich przygód.

Rozwój wyobraźni dziecka ma znaczący wpływ na jego późniejsze funkcjonowanie.

Zestawy klocków Lego Friends dają dziecku nieograniczone możliwości tworzenia różnorakich budowli, co ma ogromne znaczenie w rozwoju wyobraźni i kreatywności naszych pociech. Zabawa klockami z serii Lego Friends pomaga usprawnić motorykę małą, czyli bardzo istotną umiejętność odpowiadającą między innymi za precyzyjne ruchy dłoni u dzieci czy też planowanie następnych ruchów. Do zabawy klockami Lego dołączyć mogą także rodzice i przyjaciele, dzięki czemu inicjujemy komunikację dziecka z innymi osobami, a tym samym wspieramy rozwój psychospołeczny naszych pociech.

Najpopularniejsze zestawy

Seria Lego Friends szybko zyskała popularność i nie zważając na konkretną okazję, stała się często wybieranym prezentem dla dziewczynek. Tym samym na rynku zaczęły pojawiać się coraz to nowsze zestawy pozwalające dziecku na odgrywanie scenek z życia przyjaciółek z HeartLake City. Nic dziwnego więc, że czasem ciężko domyślić się, który zestaw najbardziej zadowoli obdarowywaną dziewczynkę. Aby nieco ułatwić sobie wybór, warto zapoznać się z listą najpopularniejszych zestawów Lego Friends:

-Dom Przyjaźni- to właśnie tutaj dziecko może poznać wszystkie przyjaciółki z serii Lego Friends i wraz z nimi pomagać innym wyruszając na misje ratunkowe!

-Konkurs Talentów Andrei- zestaw, który spodoba się dziewczynkom intersującym się muzyką, śpiewem oraz tańcem. Wraz z Andreą zorganizować możemy konkurs talentów a także pokaz magicznych sztuczek.

-Centrum ratunkowe w latarni- to właśnie tutaj dwie z przyjaciółek zajmują się leczeniem morskim stworzeń. Zestaw idealny dla miłośniczek zwierząt!

-Górski Domek- zestaw ten pełni funkcję miejsca odpoczynku pięciu przyjaciółek. Pozwala dziecku na stworzenie prawdziwego górskiego kurortu umożliwiającemu bohaterkom Lego Friends jazdę na nartach i skuterach śnieżnych.

-Dzień wielkiego wyścigu- zestaw idealny dla małych fanek motoryzacji! Pozwala dziecku na stworzenie toru wyścigowego, gdzie postacie Lego friends domek wspólnie rywalizują ścigając się na gokartach. Dla zwycięzców przewidziane są wspaniałe nagrody!